MINE.THE.GAP jest projektem międzynarodowym w celu stworzenie i integracji nowych łańcuchów wartości dla MŚP w sektorze wydobywczym i surowców wspartymi innowacjami uwzględniającymi ICT, gospodarkę o obiegu zamkniętym, efektywności zasobów, zaawansowane procesy  wytwórcze.

MINE.THE.GAP jest platformą wsparcia zarówno dla firm z sektora „dostawców” jak i sektora „nabywców” mającą  na celu:

 • Promowanie innowacyjnych międzysektorowych pomysłów,
 • Inicjowanie wzmocnienia strategicznej współpracy międzyregionalnej,
 • Zapewnienie bezpośredniego wsparcia finansowego dla MŚP,
 • Zintegrowanie różnorodnych narzędzi tworzących innowacje w jedną platformę,
 • Wspieranie partnerów w działaniach komplementarnych z regionalnymi politykami (jak i powiązanymi z nimi programami) za pośrednictwem partnerów konsorcjum,
 • Udział organizacji klastrowych jako moderatorów i promotorów działań.

 

Założenia projektu

 • Surowce stanowią podstawę większości przemysłowych łańcuchów wartości. To stwierdzenie dotyczy w szczególności górnictwa przemysłowego i metalurgicznego, budownictwa i tym podobnych sektorów. Te branże są bardzo ważne dla  postępu przemysłowego, społecznego i technologicznego w Unii Europejskiej.
 • Rentowne i odpowiedzialne wydobycie surowców mineralnych, w tym metali zapewnia podstawy dla zrównoważonego rozwoju społeczeństwa i pomaga  promować innowacje, rozwój, oraz niskoemisyjną gospodarkę o obiegu zamkniętym.
 • MINE.THE.GAP wspiera zrównoważony rozwój wśród europejskich podmiotów tworzących łańcuch wartości w obszarze surowców.  Oferuje MŚP wsparcie we wdrażaniu najnowocześniejszych technologii zgodnych z:
  • zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym,
  • zwiększające efektywne gospodarowanie zasobami
  • wdrażające zaawansowane rozwiązania technologiczne.
 • Wspieramy europejskie MŚP w nawiązywaniu współpracy w celu opracowania nowych produktów, technologii, rozwiązań i usług dla sektorów surowców i wydobywczego.
 • Zadaniem jest połączenie dostawców technologii i przedsiębiorstw z branży przetwarzającej surowce i stworzenie  nowych i ulepszonych łańcuchów wartości.

 

 

NOWY NABÓR WNIOSKÓW DLA MŚP JUŻ OD 10 STYCZNIA 2022 r.

MTG zadaniem jest połączenie dostawców technologii i przedsiębiorstw z branży przetwarzającej surowce i stworzenie  nowych i ulepszonych łańcuchów wartości.

Jesteś przedsiębiorcą z sektora wydobywczego i szukasz bardziej nowych, bardziej zrównoważonych rozwiązań dla swoich działań?

Jaki jest Twój pomysł na projekt? Masz ideę ?

Szukasz rozwiązań?

Masz pomysł na projekt ale potrzebujesz wsparcia?

Odpowiedzią jest MINE.THE.GAP, który łączy MŚP z sektora surowcowego i wydobywczego z firmami, które mają rozwiązania dla bardziej cyfrowego, bardziej ekologicznego i zamkniętego łańcucha wartości w kopalniach. Dzięki prowadzanym naborom i przygotowanym usługom wsparcia MINE.THE.GAP sprawi, że Twoje  pomysły biznesowe staną  rzeczywistością.

Pierwszy otwarty nabór projektów ( Open Call) w ramach MINE.THE.GAP. to szansa dla tych, którzy chcą sfinansować projekty służące zaprojektowaniu i wdrożeniu prototypu / proof-of-concept w celu wykazania wykonalności proponowanego rozwiązania (voucher MINE-PoC) oraz opracowania i przetestowania w środowisku produkcyjnym prostego funkcjonalnego demo / pilota ze wszystkimi najważniejszymi cechami produktu / usługi / rozwiązania (voucher Mine-Demo).

Wybrani wnioskodawcy otrzymają kupon na innowacje z kwotą ryczałtową w wysokości maks. 25000 EUR na MŚP w przypadku MINE-PoC i maks. 50000 EUR na MŚP w przypadku MINE-Demo).

Kto może aplikować?

MINE.THE.GAP oferuje vouchery, które można przeznaczyć na sfinansowanie wspólnych działań między dwoma lub trzema komercyjnymi i / lub publicznymi MŚP, które działają w sektorze surowcowym i wydobywczym, ICT, zaawansowanej produkcji, efektywnym gospodarowaniu zasobami i gospodarce o obiegu zamkniętym.

Projektodawcy muszą pochodzić z jednego z krajów konsorcjum MINE.THE.GAP lub z kraju Platformy Inteligentnej Specjalizacji Przemysłu Górniczego, którymi są: Polska, Bułgaria, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Portugalia, Hiszpania lub Szwecja.

Potrzebujesz partnera do przygotowania propozycji projektu? Zarejestruj się i zaprezentuj w  MINE.THE.GAP Partner Search  – będziesz miał możliwość kontaktu MŚP zainteresowanymi rozwojem podobnych.

Nabór za pośrednictwem strony https://h2020-minethegap.eu/open-calls/

Więcej? prezentacja projektu MIN.THE.GAP

 

JAK APLIKOWAĆ? WYMAGANIA? PROCEDURY? Więcej w PREZENTACJI o projekcie MINE THE GAP

Jeśli potrzebujesz więcej informacji odwiedź stronę projektu  https://h2020-minethegap.eu lub skontaktuj się z nami:

a.zdanowicz@klasterodpadowy.com, s.pycinski@klasterodpadowy.com