Aktualności

EKOTECH on-line już 29 kwietnia !

Branża komunalna co roku spotykała się w Kielcach podczas targów Ekotech. Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusza organizatorów wydarzeń do zmiany planów. Targi zostały przeniesione na następny rok, ale organizatorzy przygotowują szereg aktywności zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających. Ekotech on-line odbędzie się 29 kwietnia.  

Choć wiemy, że nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań, to wierzymy, że będzie to namiastka naszych targów – zapowiada Marcin Musiał menadżer wystawy Ekotech i zaprasza na wydarzenie w wersji wirtualnej. Wydarzenie będzie odbywać się wirtualnie 29 kwietnia.

Pokaż, w czym jesteś najlepszy!

Pierwszym z filarów spotkania będą prezentacje oferty produktowej. Multimedialny pokaz da możliwość zapoznania się z nowościami firm, a także sprawdzonymi sprzętami służącymi segregacji czy recyklingowi  odpadów.

Podyskutujmy!

Kolejnym elementem spotkania będzie webinarium z udziałem ekspertów, którego tematem będą normy budowy i zagospodarowania altan odpadowych.  –  Konferencja będzie dotyczyć pierwszych w kraju regulacji wspierających budowę eko-altan – zapowiada Marcin Musiał z Targów Kielce. To zaskakujący temat, nad którym pochylą się specjaliści z ENERIS Surowce, Izby Architektów RP, a także przedstawiciele Urzędu Miasta w Strzegomiu i Katowicach.

– W Klastrze Gospodarki Odpadowej i Recyklingu skupiamy się na zamykaniu obiegów, w tym na zagospodarowanie odpadów i ich recykling. Patrząc na europejskie megatrendy ukierunkowane na gospodarkę o obiegu zamkniętym to kluczowym elementem jest gospodarka energo- i zasobooszczędna.  Dlatego Klaster w ramach Akademii Recyklingu rozpoczyna cykl webinariów poświęcony zrównoważonej gospodarce poprzez wskazanie możliwości zamykania obiegów surowców.  Już teraz zapraszamy na pierwsze webinarium: Zamykamy obiegi surowców – energia z odpadów – mówi Katarzyna Błachowicz, wiceprezes zarządu Centrum Kooperacji Recyklingu – not for profit system sp. z o.o., spółki koordynującej Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowym Klastrem Kluczowym.

„Zamykamy obiegi surowców – energia z odpadów” – to kolejna konferencja rozpoczynająca cykl ZRÓWNOWAŻONA GOSPODARKA  – ZAMYKAMY OBIEGI SUROWCÓW, na którą zapraszają Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy, Akademia Recyklingu  oraz Targi Kielce . Zagospodarowanie odpadów, poprzez pełne wykorzystanie cennych surowców jest kluczowe dla budowania zrównoważonej gospodarki , tym istotniejsze jest pełne wykorzystanie odpadów w procesach odzysku i recyklingu. Dlatego podczas kwietniowego webinarium wskażemy trzy wiodące trendy zagospodarowania odpadów poprzez przekształcenie odpadów  i uzyskanie cennej energii… . Wybitni specjaliści podczas konferencji skupią się m.in.  na zagadnieniach dotyczących biogospodarki, biogazowni  i  RDF-u. 

Rejestracja: https://www.targikielce.pl/ekotech/wydarzenia-towarzyszace/konferencja-energia-z-odpadow/rejestracja-udzialu

Konkuruj z najlepszymi!

Podczas wirtualnego wydarzenia zostaną wręczone medale Targów Kielce. Statuetki przyznawane są co roku podczas Ekotech przez komisję złożoną z ekspertów. Eko-Nowator to prestiżowe nagrody dla firm, które swoimi produktami zmieniają rynek komunalny. Nie zmieniamy tradycji, dlatego również w tym roku komisja przyzna medale i wyróżnienia. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 16 kwietnia.