Aktualności

Patronat Klastra: konferencja “Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów”

 Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu objął patronatem  konferencje “Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” , która odbędzie się  formie online w dniach 16-17 lutego 2021 r.

Podczas konferencji swoje wystąpienie będzie miała  Katarzyna Błachowicz wiceprezes zarządu  Centrum Kooperacji Recyklingu – not for profit system sp. z o.o., jak i członek zarządu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy. Prelegentka omówi potencjał i granice recyklingu w Polsce.

Konferencja „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” odbędzie się online w dniach 16-17 lutego 2021 roku.

  • W trakcie obrad będziemy dyskutować na temat obniżenia wymaganych poziomów recyklingów, które oddalają nas od wcześniej wyznaczonych poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych.
  • Zastanowimy się też, jak obecne zmiany wpłyną na rynek surowców? Czy gminy wykorzystają czas na modernizację systemu odpadami? Czy te zmiany zahamują wzrost cen?
  • Podczas konferencji praktycy z polskich gmin, głównie miejskich, zaprezentują swoje doświadczenia w uzyskiwaniu wysokich poziomów recyklingu i technologie, które mogą to usprawnić. Dowiemy się jak im się to udało osiągnąć już teraz?
  • Zaprezentujemy kilka wizji systemu ROP. Który z modeli będzie najkorzystniejszy dla gmin? Który jest do zaakceptowania przez przedsiębiorców? Wiadomo, że rynek czeka na zastrzyk pieniędzy z systemu ROP.
  • Usłyszymy od przedstawicieli instalacji komunalnych co powinno, a co nie powinno trafić na ich linie. Czy ekoprojektowanie i odpowiedzialność producentów ułatwi pracę instalacjom przetwarzania odpadów?

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w  konferencji w branży związanej z selektywną zbiórką odpadów oraz z odzyskiem surowców i recyklingiem

Więcej informacji na https://selektywna.abrys.pl/

Zarejestruj się na https://selektywnaabrys.konfeo.com/pl/groups

Koordynator konferencji: Olga Rosiak, o.rosiak@abrys.pl, +48 784 036 989