Targi IFAT z powodu pandemii COVID-19 odwołane w tym roku.

Planowane  pierwotnie w tym roku w maju Targi IFAT, a następnie przełożone na wrzesień 2020 r. , zostają jednak odwołane.  Pandemia COVID-19 ma ogromny wpływ – również na globalny przemysł technologii środowiskowych. (…) Ponadto, zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, ważne wydarzenia nie mogą się odbyć przed końcem sierpnia 2020 r. odwołany czytamy w komunikacie targowym.

– Bezpieczny i udany IFAT 2020 dla wszystkich zainteresowanych – to była nasza główna troska. Ze względu na wciąż nieprzewidywalne okoliczności cel ten, nawet w nowym terminie,  niestety nie jest już możliwy do zrealizowania – wyjaśnia Stefan Rummel, dyrektor zarządzający Messe München.

Decyzja ta – jak podają władze targów – została oparta na intensywnych dyskusjach ze stowarzyszeniami branżowymi, partnerami i wieloma wystawcami ze wszystkich segmentów IFAT. A ostatnie badanie potwierdziło tę opinię.  W przeprowadzonej online ankiecie wśród wszystkich 1933 zarejestrowanych wystawców na targach 64% stwierdziło, że nie uważa za uzasadnione organizowanie targów IFAT we wrześniu 2020 r. ze względu na kryzys koronawirusowy (737 respondentów) lub że chciałoby wstrzymać się z powodu niskich oczekiwań co do sukcesu targów (507 respondentów). 85% ankietowanych nie spodziewa się ożywienia gospodarczego w sektorze technologii środowiskowych przed pierwszą połową 2021 r.

Kolejne Targi IFAT, jako że jest to wydarzenie odbywające się  w cyklu dwuletnim, planowane są 30.05-3.06.2022 r