Aktualności

Klaster partnerem Mazovia Circular Congress

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy i Centrum Kooperacji Recyklingu  – non for profit system sp. z o.o. są partnerami Mazovia Circular Congress.

Po raz drugi w Polsce, ale po raz pierwszy w międzynarodowym gronie odbędzie się Circular Week – seria wydarzeń promujących proekologiczne rozwiązania wśród firm i społeczności w tych oczywistych, jak i najbardziej zaskakujących dziedzinach. W dniach 7-13 października br. zapraszamy na inspirujące spotkania, warsztaty, wizyty w wybranych fabrykach oraz streetartowy happening z wykorzystaniem aluminiowych puszek. Wszystko po to, by idea zrównoważonego rozwoju,  a nawet zero waste stała się bliższa każdemu z nas.

Zwieńczeniem Circular Week będzie Mazovia Circular Congress, który odbędzie się 11 października w Warszawie. Zapraszamy na spotkanie do naszego stolika eksperckiego podczas Mazovia Circular Congress w dniu 11 października 2019 r.

Podczas konferencji będzie można wysłuchać inspirujących prezentacji, wziąć udział w interaktywnych sesjach warsztatowych i poznać najciekawsze case studies z Polski i z Europy.

Wszelkie inicjatywy i spotkania związane z gospodarką w obiegu zamkniętym są niezbędne, aby nasze społeczeństwo zrozumiało, na czym to polega. Idea circular economy jest wdrażana w Unii Europejskiej od 3 lat, ale w Chinach już od 2002 roku, więc jest to koncepcja, która inne państwa sukcesywnie wprowadzają. Niestety Polska dalej postrzegana jest jako kraj o niskim zaangażowaniu w ten temat, co nie jest prawdą, gdyż mamy dokumenty czy instytucje, które zajmują się tą kwestią – mówi jedna z czołowych specjalistów circular economy, Prezes Klastra, prof. Joanna Kulczycka z Polskiej Akademii Nauk.

I dodaje – Podczas Mazovia Circular Congress chcemy w międzynarodowym środowisku mówić między innymi o tym, czym jest GOZ, jakie są wskaźniki monitorowania gospodarki w obiegu zamkniętymi zasobami. Dobre praktyki związane z circular economy można znaleźć na stronach instytucji unijnych, np. European Circular Economy Stakeholder Platform, na której można i trzeba umieszczać dobre praktyki z Polski .

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://circularweek.org/

Rejestracja na Mazovia Circular Congress  https://evenea.pl/event/mazoviacircularcongress

Więcej informacji można znaleźć również na wydarzeniu na Facebooku