Aktualności

Konferencja: O tworzywach sztucznych i ich recyklingu w Kielcach

 

„Zamykamy obiegi surowców – tworzywa sztuczne. Innowacje” – to kolejna bezpłatna konferencja z cyklu ZRÓWNOWAŻONA GOSPODARKA  – ZAMYKAMY OBIEGI SUROWCÓW, na którą zapraszają Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy i Akademia Recyklingu  .

Zagospodarowanie odpadów, poprzez pełne wykorzystanie cennych surowców jest kluczowe dla budowania zrównoważonej gospodarki , tym istotniejsze jest pełne wykorzystanie odpadów w procesach odzysku i recyklingu. W kwestii surowców powinniśmy postawić większy nacisk na samowystarczalność opartą na gospodarkę o obiegu zamkniętym, a więc większy recykling, gdyż posiadamy źródła materiałów w odpadach, których nie wykorzystujemy. Wybitni specjaliści podczas konferencji skupią się m.in.  na zagadnieniach dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym, wparciu rozwoju i innowacji dla MŚP, innowacjach w sektorze tworzyw sztucznych , w tym recyklingu.

Odbędą się również warsztaty w ramach konferencji 14:45-15:30 – równolegle.

  1. Warsztat dotyczący “Transformacji i korzyści wdrażania GOZ w Polsce – Oto-GOZ: wskaźniki monitorowania, recykling, segregacja odpadów”, które poprowadzi Agnieszka Nowaczek z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energia PAN. sala E3
  2. Warsztat pt. “Rozwój innowacyjności – tworzenie partnerstw projektowych” (obowiązują zapisy) prowadzony przez Agnieszkę Zdanowicz, wiceprezes Centrum Kooperacji Recyklingu – not for profit system sp. z o.o., , Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy, sala E1  . Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

PROGRAM Agenda konferencji Zamykamy Obiegi TW (download)

LIVE  konferencja będzie nadawana również na żywo na stronie https://www.targikielce.pl/plastpol ,  link do konferencji otrzymają również zarejestrowane osoby.

REJESTRACJA formularz rejestracyjny

Rejestracja na bezpłatną dla uczestników Targów Plastpol konferencję “Zamykamy obiegi surowców – tworzywa sztuczne. Innowacje” w dniu 21.09.2021 r. pomoże nam organizatorom przygotowanie konferencji zgodnie z wymogami sanitarno-epidemicznymi i bezpieczeństwa. Osoby nie zarejestrowane nie będą uwzględniane w możliwej puli uczestników konferencji.

Dzięki rejestracji będziemy mogli Państwa uprzedzać o wprowadzanych ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zmianach. Rejestracja w konferencji nie upoważnia do bezpłatnego wejścia na Targi, wymagany jest zakup biletu https://ticket.targikielce.pl/aktualnosci/wiadomosci,3.html

Dziękujemy za wyrozumiałość,

zespół Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu oraz Akademii Recyklingu.