Aktualności

Otwarty nabór MINE THE GAP: voucher 25 000-50 000 euro

MINE.THE.GAP wspiera zrównoważony rozwój wśród europejskich podmiotów tworzących łańcuch wartości w obszarze surowców. 

MINE.THE.GAP oferuje MŚP wsparcie we wdrażaniu najnowocześniejszych technologii zgodnych z:

  • zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym,
  • zwiększające efektywne gospodarowanie zasobami
  • wdrażające zaawansowane rozwiązania technologiczne.

Zadaniem jest połączenie dostawców technologii i przedsiębiorstw z branży przetwarzającej surowce i stworzenie  nowych i ulepszonych łańcuchów wartości.

Jesteś przedsiębiorcą z sektora wydobywczego i szukasz bardziej nowych, bardziej zrównoważonych rozwiązań dla swoich działań?

Jaki jest Twój pomysł na projekt? Masz ideę ?

Szukasz rozwiązań?

Masz pomysł na projekt ale potrzebujesz wsparcia?

Odpowiedzią jest MINE.THE.GAP, który łączy MŚP z sektora surowcowego i wydobywczego z firmami, które mają rozwiązania dla bardziej cyfrowego, bardziej ekologicznego i zamkniętego łańcucha wartości w kopalniach. Dzięki prowadzanym naborom i przygotowanym usługom wsparcia MINE.THE.GAP sprawi, że Twoje  pomysły biznesowe staną  rzeczywistością.

Pierwszy otwarty nabór projektów ( Open Call) w ramach MINE.THE.GAP. to szansa dla tych, którzy chcą sfinansować projekty służące zaprojektowaniu i wdrożeniu prototypu / proof-of-concept w celu wykazania wykonalności proponowanego rozwiązania (voucher MINE-PoC) oraz opracowania i przetestowania w środowisku produkcyjnym prostego funkcjonalnego demo / pilota ze wszystkimi najważniejszymi cechami produktu / usługi / rozwiązania (voucher Mine-Demo).

Wybrani wnioskodawcy otrzymają kupon na innowacje z kwotą ryczałtową w wysokości maks. 25000 EUR na MŚP w przypadku MINE-PoC i maks. 50000 EUR na MŚP w przypadku MINE-Demo).

Kto może aplikować?

MINE.THE.GAP oferuje vouchery, które można przeznaczyć na sfinansowanie wspólnych działań między dwoma lub trzema komercyjnymi i / lub publicznymi MŚP, które działają w sektorze surowcowym i wydobywczym, ICT, zaawansowanej produkcji, efektywnym gospodarowaniu zasobami i gospodarce o obiegu zamkniętym.

Projektodawcy muszą pochodzić z jednego z krajów konsorcjum MINE.THE.GAP lub z kraju Platformy Inteligentnej Specjalizacji Przemysłu Górniczego, którymi są: Polska, Bułgaria, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Portugalia, Hiszpania lub Szwecja.

Potrzebujesz partnera do przygotowania propozycji projektu? Zarejestruj się i zaprezentuj w  MINE.THE.GAP Partner Search  – będziesz miał możliwość kontaktu MŚP zainteresowanymi rozwojem podobnych.

Aplikacje  można składać  do 5 maja 2021 r. do godziny 17:00 czasu środkowoeuropejskiego za pośrednictwem strony https://h2020-minethegap.eu/open-calls/

Jeśli potrzebujesz więcej informacji odwiedź stronę projektu  https://h2020-minethegap.eu lub skontaktuj się z nami : a.zdanowicz@klasterodpadowy.com, s.pycinski@klasterodpadowy.com

Pierwszy nabór w ramach MINE.THE.GAP otwarty do 5 maja 2021!

Prezentacja projektu do ściągnięcia tu

Open Calls