Aktualności

Wsparcie dla Ukrainy

Nasz Klaster otrzymał z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP  informacje o zakresie pomocy rzeczowej dla Ukrainy.

Ostatnie dni są dla nas wszystkich wyjątkowo trudne. Zza wschodniej granicy docierają do nas dramatyczne informacje i obrazy ludzi walczących o swoją ojczyznę. Wielu z nich w obawie o swoje życie, zwłaszcza kobiety i dzieci, ucieka do Polski. Bardzo budujące jest to, jak wielu z nas stara się im pomóc, oferując najpotrzebniejsze rzeczy – ciepłe posiłki, ubrania, leki, środki higieny i zabawki.

Wiemy, że wielu z Was już pomaga na własną rękę lub działa lokalnie, współpracując z samorządami i organizacjami pozarządowymi. Skala pomocy jaka płynie z naszego kraju jest niewyobrażalna. Ważne jednak, by była także dobrze skoordynowana i celowana.

Nasz Klaster otrzymał z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Ambasady Ukrainy z rąk Pani Olhy Stefaniszynej, Wicepremier ds. lntegracji Europejskiej i Euroatlantyckiej Ukrainy, Pełnomocnika ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej, informacje o zakresie pomocy rzeczowej, którą potrzebują Ukraińcy. Mamy również informacje z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej o pilnych potrzebach, które są na bieżąco aktualizowana.

Tych co mogą wesprzeć transportem, produktami, ofertą czy informacjami prosimy o kontakt. Lista potrzeb Pomoc_rzeczowa_Ukraina

Na ten moment pilnie potrzebny jest:

transport z magazynu w Błoniu do Lwowa

– transport z okolic Warszawy, w tym Błonia

Zbiórka – potrzeby:

– agregaty prądotwórcze (3kw- 64 kW)

– buty (wojskowe, cywilne) z grubą podeszwą

– pakiety medyczne (apteczki)

– opaski uciskowe, opatrunki jałowe,

– śpiwory,

– koce,

– materace,

 

Dodatkowo zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony rządowej:

pomagamukrainie.gov.pl

gdzie możecie wypełnić krótką ankietę i zadeklarować pomoc. Jest tam również miejsce dla pracodawców, gdzie możecie poinformować iloma miejscami pracy dysponujecie i kogo moglibyście zatrudnić.  Prosimy o przekazanie tej informacji także swoim partnerom i współpracownikom.

Jako Klaster, na ten moment, nie zdecydowaliśmy się na oddzielną zbiórkę, gdyż na powyższej stronie znajdą Państwo dedykowane, specjalne, bez prowizji zbiórki dla Ukrainy np. Polskiej Akcji Humanitarnej, czy Polskiego Czerwonego Krzyża:

https://pomagamukrainie.gov.pl/?smclient=07d8fa5b-4d21-11ec-b169-2841c6acdb70&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=default

 

Pozdrawiamy serdecznie, trzymajcie się ciepło, zdrowo i bezpiecznie!

W imieniu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu

Katarzyna Błachowicz i Agnieszka Zdanowicz