Aktualności

Konferencja: Recykling elektroodpadów tuż-tuż

Pół miliona ton  rocznie zużytego sprzętu elektrycznego wymaga zebrania, zagospodarowania i poddania recyklingowi.

W tej branży elektrorecyklingu nie ma luki inwestycyjnej ! Poczynione przez ostatnie lata inwestycje w rozwój zakładów przetwarzania elektroodpadów , wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami wychodzą na przeciw zwiększającym się obowiązkom zbiórki i recyklingu, w tym wymaganiom środowiskowym. Można stwierdzić, że w tej branży recyklingu cele gospodarki o obiegu zamkniętym już są realizowane.

Zapraszamy na konferencję o recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniu 6-7 kwietnia 2022 r. w Poznaniu i on-line.

Wśród prelegentów członkowie Zarządu Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy: Bartosz Kubicki, prezes Elektrorecykling, Katarzyna Błachowicz, wiceprezes Centrum Kooperacji Recyklingu. W nowej formule podyskutujemy o niedostatecznej podaży niektórych grup odpadów, nowym prawie środowiskowym, roli poszczególnych podmiotów oraz najnowocześniejszych technologiach. Nie omieszkamy także ponownie tropić szarą strefę i pochylić się nad jakże istotnymi zagadnieniami edukacji ekologicznej. Rozmawiać będziemy w gronie znanych ekspertów, ale także nowych osób, które wniosą dodatkową wiedzę w już ugruntowany rynek ZSEE.

W drugim dniu konferencji  udamy się do najnowocześniejszego zakładu przetwarzania ZSEE w zachodniej Europie – Elektrorecykling S.A. w Nowym Tomyślu.

Organizatorem jest firma Abrys Sp. z o.o., członek naszego Klastra, stąd przewidziane zniżki dla członków naszego Klastra !!!

Więcej u koordynatora konferencji: Paulina Wolna, p.wolna@abrys.pl, 881 932 976 informacji na temat konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie: https://zsee.abrys.pl/